Krosçular Gönen’de şehitler için yarışacak

Krosçular Gönen’de şehitler için yarışacak

Teknik, beceri, cesaret ve dengenin öne çıktığı Türkiye Motokros Şampiyonası’nın üçüncü ayağı 13-14 Ağustos tarihlerinde Gönen’de yapılacak. Şakir Şenkalaycı MX Parkuru’nda düzenlenecek sezonun üçüncü yarışına bir çok ilden sporcular katılacak. Gönen’de yapılacak şampiyona, MX1, MX2, MX, 85cc, 65cc, 50cc ve Veteran sınıflarında koşulacak.

GÖNEN_MX (1)

Yarış, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında hayatını kaybeden 15 Temmuz Şehitleri ve MX sporcusu Serdar Müçeoğlu anısına yapılacak.

Gönen yarışı, motokrosçuların hünerlerini sergilediği büyük bir görsel şölene dönüşecek. 7 rampadan oluşan ve yüksekliği metreleri bulan atlayışlara imkan tanıyan parkurda, nefes kesen mücadeleler, izleyiciler için gerçek bir şölene sahne olacak.

GÖNEN_MX (2)

13 Ağustos Cumartesi serbest antrenman ve sıralama antrenmanlarının yapılacağı Gönen yarışı, 14 Ağustos Pazar günü ise saat 09:30’dan itibaren birbirinden çekişmeli yarışlara sahne olacak.

Şenkalaycı MX Parkuru Pazar gününe kadar antrenmanlara açık

04 Ağustos Perşembe günü ile 07 Ağustos Pazar günleri arasında parkur antrenmanlara açık olurken, 08 Ağustos Pazartesi gününden itibaren organizasyon gününe kadar parkur kapalı kalacak.

Editör

ikitekerim
Bisiklet ve Motosiklet dünyasına ait tüm seçkin markaları ve kullanıcı ihtiyaçlarını bir araya getirmek amacıyla kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.