Tekerler Şehitlerin anısına döndü

Tekerler Şehitlerin anısına döndü

Avrupa Motosiklet Kulübü’nün Gönen Belediyesi Şakir Şenkalaycı Motokros Parkuru’nda düzenlediği Türkiye Motokros Şampiyonası’nın 3. ayak yarışı 15 ‎Temmuz Şehitleri, Gönenli şehit J.Uzm.Çavuş Sercan Özkul ve hayatını kaybeden sporcumuz Serdar Müçeoğlu anısına yapıldı. Serdar Müçeoğlu’nun forması oğlu Mert Müçeoğlu tarafından milli sporcu Şakir Şenkalaycı’ya hediye edildi. MX1, MX2, MX, 85cc, 65cc, 50cc ve Veteran sınıflarında düzenlenen yarışa 72 sporcu katıldı.

GONEN_MX (2)

İki gün süren Gönen yarışında motokrosçular birbirleriyle büyük mücadele verdi. Zaman zaman yağan yağmur ve sert rüzgarlara rağmen sporcuların performansları izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Sınıflarında dereceye giren sporcular şöyle;

MX1: Batuhan Demiryol-KNN54 (Honda), Murat Başterzi-YMK (KTM), Shevki Shevkiev-ŞMOK (Yamaha)

MX2: Galip Alp Baysan-STMOK (KTM), Deniz Memnun-MMK (Kawasaki), Mehmet Can Çelik-GDMSK (Husqvarna)

MX2 Junior: Galip Alp Baysan-STMOK (KTM), Deniz Memnun-MMK (Kawasaki), Mehmet Can Çelik-GDMSK (Husqvarna)

MX: Şakir Şenkalaycı-AVMK (KTM), Yunus Özyay-STMOK (Yamaha), Murat Adıgüzel-STMOK (KTM)

85CC: Can Öncü-KNN54 (KTM), Deniz Öncü-KNN54 (KTM), Furkan Valimaki -AVMK (KTM)

65CC: Ares Stefan Bengiç-SMYRNA (KTM), Sarper Üstündağ SMYRNA (KTM), Mustafa Sinan Altuner-AVMK (KTM)

50CC: Baran Bulut Kocaman-FOSK (KTM), Kaan Laslo-MMK (KTM), Selen Tınaz-AVMK (Derbi)

Veteran sınıfı: Koray Uysal-TESK (Suzuki), Hayattin Söyler-SMEK (Kawasaki), Ceyhun Kalfalı-YMK (KTM)

GONEN_MX (3)

Şehitler için anma töreni

Türkiye ‎Motokros Şampiyonası öncesi 15 ‎Temmuz Şehitleri, Gönenli şehit J.Uzm.Çavuş Sercan Özkul ve hayatını kaybeden sporcumuz Serdar Müçeoğlu için anma programı düzenlendi. Start alanında yapılan törene bütün sporcular Türk bayraklarıyla katıldı. TMF Asbaşkanı Ogün Baysan, 15 Temmuz’u unutturmamayı amaçladıklarını ifade ederken, yarışların mana açısından çok kutsal olduğunu belirtti. Bu anlamlı yarışın düzenlenmesinde katkısı olan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Baysan, “Aslında bu sadece bir yarış değil  aynı zamanda anma ve şehitlerimizi yad etmek için Gönen’de bir araya geldik. Darbe girişimine karşı bugüne kadar dik durduk ve yapacağımız organizasyonlarla bunu devam ettireceğiz” dedi.

GONEN_MX (1)

Editör

ikitekerim
Bisiklet ve Motosiklet dünyasına ait tüm seçkin markaları ve kullanıcı ihtiyaçlarını bir araya getirmek amacıyla kullanıcılarının hizmetine sunulmuştur.